Obrazy z życia Marii Grzegorzewskiej

Serdecznie zachęcamy do wysłuchania i obejrzenia nagrania z Muzeum Marii Grzegorzewskiej. O nieznanych faktach z życia i działalności naszej patronki opowiada dr hab. Jacek Kulbaka, prof. APS, Kustosz Muzeum im. Marii Grzegorzewskiej.

W podróż po wartościach z Marią Grzegorzewską

Zapraszamy do wysłuchania kolejnego podcastu, w którym przybliżamy historię życia i osiągnięcia Marii Grzegorzewskiej. W podróż po wartościach z Marią Grzegorzewską zabiera nas prof. dr hab. Joanna Głodkowska. Czytają studenci APS: Maja Kapturowska, Gabriel Kublik, Małgorzata Wygnańska.

Czytaj dalej

Obchody 100-lecia APS

Serdecznie zachęcamy do wysłuchania wywiadu z dr hab. Ewą M. Kuleszą, prof., APS, Dyrektorką Instytutu Pedagogiki Specjalnej - udzielonego Polskiemu Radiu

Wywiad z prof. Marią Grzegorzewską cz. 1

Wywiad z prof. Marią Grzegorzewską cz. 2

Osobiste wspomnienia Ambasador Polski na Litwie o Marii Grzegorzewskiej i gratulacje dla Akademii

Urszula Doroszewska - socjolożka, opozycjonistka w okresie PRL, dyplomatka, działaczka społeczna a obecnie ambasador Polski na Litwie jest wnuczką Janiny Doroszewskiej, która nie tylko ściśle współpracowała z naszą Patronką, ale i blisko się z nią przyjaźniła. Z powodów rodzinnych, o których pani Ambasador mówi w nagraniu, przez kilka lat wychowywała ją babcia Janina i jej przyjaciółka - Maria Grzegorzewska. Pani Ambasador zachowała z tamtego czasu wiele, ciepłych wspomnień i kilkoma zechciała się z nami podzielić. Dla Społeczności i przyjaciół Akademii oraz spadkobierczyń i spadkobierców idei Marii Grzegorzewskiej, z których większość nie poznała osobiście naszej Patronki, to bezcenny prezent.

Wyrównywała krzywdy najbardziej poszkodowanym

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiały przygotowanego przez DD TVN